Tancerka i choreografka opierająca się w swojej pracy artystycznej na tradycyjnych tańcach szwedzkich. W 2006 roku ukończyła sztokholmską Wyższą Szkołę Taneczno-Cyrkową (DOCS), a w 2015 roku ukończyła Sztokholmską Akademię Sztuk (SKH) i otrzymała dyplom magistra sztuki w dziedzinie choreografii jako pierwsza tancerka tradycyjna w historii tej uczelni.

Realizuje własne projekty artystyczne, jak również podejmuje się zadań zlecanych przez różne instytucje w Szwecji i za granicą. Jej głęboka znajomość tradycji w połączeniu z własnym, innowacyjnym podejściem do tematu powoduje, że jej choreografie przykuwają do siebie uwagę, jako wielowarstwowe pokazy silnie naznaczone fizyczną obecnością wykonawców i wykorzystujące charakterystyczne dla danego stylu zależności między ruchem a muzyką.

Anna uczy tańca tradycyjnego w Wyższej Szkole Folkloru w Malung (Malungs folkhögskola), a także regularnie prowadzi kursy i wykłady na innych uczelniach, takich jak Wyższa Szkoła Taneczno-Cyrkowa w Sztokholmie czy Uniwersytet Trondheim.

Planowane projekty:
Jesienią 2016 roku Anna będzie odwiedzać norweskich i szwedzkich tancerzy tradycyjnych w ramach jej nowego projektu artystyczno-badawczego, którego punktem wyjścia jest koncepcja tańca jako nośnika tożsamości oraz uosobionej pamięci. Przygotowuje się również do premiery spektaklu „Rytmiczne odosobnienie”, opartego na tradycji muzyczno-tanecznej i skupionego na rytmie jako nośniku więzi, pożądania i przymusu, ale też nieuchronnego konfliktu i ryzyka.

 

Share This